Dyrektorzy

Prof. Jan Pakulski

Prof. Jan Pakulski

Profesor Socjologii na Uniwersytecie Tasmanii w Hobart, autor wielu artykulow i prac naukowych, wspolpracuje z wieloma uniwersytetami (Oxford, Stranford). Prowadzi badania na temat społeczeństw demokratycznych, elit i nierówności społecznych. Wraz z żoną i dwójką dzieci przebywa w Australii od 1975 r. Czas wolny spędza na łonie przyrody, chodząc po australijskim buszu lub nurkując w poszukiwaniu abalone. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Australian National University.

 

 

Adam Warzel

Adam Warzel

Socjolog. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Melbourne University. W Australii od 1981 roku. Przez blisko 30 lat pracowal w federalnym ministerstwie imigracji i spraw wielokulturowych specjalizujac sie w zagadnieniach osiedlania uchodzcow.

 

 

Wojciech Zagała

Wojciech Zagała

Z zawodu informatyk, z zainteresowań humanista, w młodości jachtowy kapitan żeglugi wielkiej. Od 1980 roku mieszka z żoną Barbarą, Sekretarzem Fundacji Polcul, w Melbourne. Wieczorami lubią dyskutować z gośćmi przy lampce czerwonego australijskiego wina. Czworo dzieci rozpierzchło się po świecie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Royal Melbourne Institute of Technology.

 

 

Sekretarz Fundacji:

Basia
Barbara Zagała

Z wykształcenia socjolog, społecznik z pasją. Motor wielu organizacji i działań polonijnych w Melbourne, między innymi Australijskiego Instytutu Spraw Polskich, którego również jest Sekretarzem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Monash University w Melbourne.