Pan Wiesław Nowak z Modlnicy jest przedsiębiorcą, twórcą i prezesem firmy Novmar, która zajmuje się budową i montażem konstrukcji w budownictwie przemysłowym w wielu krajach.

Pan Nowak zaangażował się w pomaganie osieroconym dzieciom poprzez wspieranie Fundacji Ruperta Meyera „Dzieła Pomocy Dzieciom”, organizacji której korzenie sięgają wolontariatu studentów AGH w latach 80-tych. Pan Wiesław Nowak pomaga podopiecznym „Dzieła Pomocy Dzieciom” nie tylko finansowo. Od kiedy został dziadkiem, zachęca zaprzyjaźnionych dziadków, aby kochając swoje wnuki, pamiętali też o dzieciach, których los pozbawił rodzinnego ciepła. Z jego inicjatywy powstała „Elitarna Organizacja Dziadowska”, do której zaprosił posiadających wnuki krakowian: trzech rektorów uczelni i artystów. Pan Wiesław wspólnie z kolejnymi rektorami AGH zorganizował pięć Noworocznych Koncertów Charytatywnych, z  których dochód jest w całości przeznaczony na letnie wakacje dla dzieci z domów dziecka. „Wujek Wiesiek” odwiedza swoich podopiecznych podczas wakacji nad morzem, przywozi prezenty, organizuje ogniska, bawi się z nimi jak ze swoimi wnukami. Sam organizuje imprezy dla  dzieci. W tym roku zorganizował Dzień Dziecka w Dolinie Chochołowskiej. W imprezie uczestniczyło 50-ro dzieci, opiekunowie i przedstawiciele „Dziadostwa”. Nie sposób w tej krótkiej charakterystyce ująć cały ogromny dorobek społecznikowski pana Wiesława. Za swoją bogatą działalność społecznikowską pan Nowak otrzymał wiele wyróżnień.

Na wniosek naszej konsultantki pani Joanny Dunikowskiej Kapituła Fundacji Polcul przyznaje Panu Wiesławowi Nowakowi nagrodęzadziałalność charytatywną na rzecz dzieci oraz wspieranie młodych utalentowanych twórców”.