Panie Dzulietta Kiworkowa i Emma Kiworkowa-Raczkowska, corka Pani Dzulietty, nagrodzone są za bezinteresowną i niezwykle skuteczną stomatologiczna opiekę i leczenie dzieci w Polsce i Armenii.

Obie Panie działają w ramach Fundacje „Wiewiórki Julii”, która to Fundacje same założyły i same prowadzą – jako Prezes i Wiceprezes. Fundacja organizuje leczenie dentystyczne dzieci z ubogich rodzin i domów Dziecka w małych miasteczkach i na wsi. Współpracują z nią liczni stomatolodzy-społecznicy wciągnięci do pracy przez Panią Dziuliette i Pania Emme. Do ich najbardziej znanych inicjatyw należał zakup i wyposażenie mobilnego Dentobusa kursującego po całej Polsce.

Pani Dzulietta trafiła do Polski 30 lat temu, po studiach dentystycznych w Stawropolu, gdzie urodziła się i uczęszczała do szkoły jej córka, Emma Kiworkowa-Raczkowska. Pani Emma zdobyła stypendium w USA, ukończyła stomatologie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a doktoryzowała się w Lublinie. Obie Panie mają opinie doskonałych specjalistek i zaangażowanych społeczników nie tylko w Polsce, ale także w Armenii skąd pochodzi ich rodzina. Co jakiś czas latają do Erewania by leczyć zęby dzieciom w tamtejszych Domach Dziecka oraz szkolić młodych stomatologów.