Wyróżnienia Wiosna 2024

W dniu 10 maja 2024 r. Dyrekcja Fundacji POLCUL przyznała dalszych 11 wyróżnień osobom zaangażowanym w ruchu kultury i budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce oraz współpracy z jej sąsiadami.

Wyróznieni

Lp.Imię i NazwiskoDokonania
1Brochocka
Aleksandra
Za wieloletni woluntariat i zaangażowanie w Sekcję Rodzin przy Klubie Inteligencji Katolickiej w Warszawie.
2Imielski RomanZa długoletnią i rzetelną pracę dziennikarską i edytorską (GW) na Śląsku i w Warszawie kształtującą normy rzetelnej informacji.
3Jurszo RobertZa wszechstronność i wnikliwość w podejmowaniu tematów ekologicznych, a także konsekwentne służenie swoim piórem ochronie przyrody, a w szczególności ochronie dzikich zwierząt.
4Kazimirowskaja
Galina
Za stworzenie i prowadzenie „Volnego Choru”, jednego z symboli rewolucji białoruskiej oraz za ochronę języka i muzyki białoruskiej.
5Kojzar KatarzynaZa bezkompromisowość i konsekwencję w nagłaśnianiu zaniedbań władz w obszarze ochrony środowiska naturalnego, w tym katastrofy na Odrze.
6Marciniak PiotrZa długoletnią rzetelną dziennikarską pracę w TVN24, kształtowanie norm rzetelnej informacji i organizacje kampanii przeciw politycznej cenzurze mediów.
7Martin OskarZa wieloletnią działalność na rzecz osób wykluczonych.
8Piątek TomaszZa niezwyke odważne i dogłębne dziennikarstwo śledcze.
9Pytel EwelinaZa niespożytą energię w walce o przywrócenie praworządności, w szczególności za udział w kampanii profrekwencyjnej i akcji społecznej kontroli wyborów parlamentarnych w 2023r.
10Siemaszko BeataZa działalność na rzecz „ludzi w drodze”
11Świątkowska-Gałkiewicz AnnaZa stworzenie od podstaw, cieszącej się dzisiaj renomą organizacji działającej na rzecz kobiet

Wyróżnienia imienne

Lp.Imię i NazwiskoTytuł wyróżnienia
1Kojzar KatarzynaWyróżnienie im. Staszki Kuratczyk i Zochy Nawojowskiej
2Martin OskarWyróżnienie im. Krystyny i Bolesława Singler
3Świątkowska-Gałkiewicz AnnaWyróżnienie im. Eudoksji Rakowskiej
4Kazimirowskaja GalinaWyróżnienie im. Ireny i Karola Dowoyna-Sylwestrowicz.
5Pytel EwelinaWyróżnienie im. Jerzego i Aleksandry Zubrzyckich
6Siemaszko BeataWyróżnienie im. Jerzego Bonieckiego

Informacje w sprawie kryteriów wyróżnień znaleźć można na stronie www.polcul.pl. Fundacja wyróżnia wyłącznie osoby indywidualne. Wysuwanie własnej kandydatury nie jest możliwe. Z wszystkimi osobami wytypowanymi do wyróżnień kontaktują się reprezentanci Fundacji Polcul, którzy przygotowują wnioski do oceny przez Kapitule Fundacji.

Anna Zagała
Sekretarz Fundacji Polcul im. Jerzego Bonieckiego

Nasi laureaci