Dyrektorzy

Prof. Jan Pakulski

Jan Pakulski urodził się w Polsce, ukończył doktorat z socjologii na Australijskim Uniwersytecie Narodowym i od 40 lat pracuje na Uniwersytecie Tasmańskim, obecnie jako Emeritus Professor. Jest także Profesorem w Collegium Civitas, członkiem Australijskiej Akademii Nauk Społecznych (ASSA) oraz Affiliatem w Stanford Centre for Poverty and Inequality. Napisal ponad 140 artykulow i 14 ksiazek. Jest zonaty, ma dwoje dzieci, mieszka na stale na Tasmanii, skad corocznie przyjezdza na wyklady do Polski.

Adam Warzel

Socjolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Melbourne. Przez 30 lat pracował w federalnym Ministerstwie Imigracji w Australii, gdzie m.in. był odpowiedzialny za kierowanie programami osiedlania uchodźców. Działacz społeczny. Prezes Australijskiego Instytutu Spraw Polskich w latach 2005-2009 i 2015 – 2017. Mieszka w Australii od 1981 roku.

Wojciech Zagała

Z zawodu informatyk, z zainteresowań humanista, w młodości jachtowy kapitan żeglugi wielkiej. Od 1980 roku mieszka z żoną Barbarą, Sekretarzem Fundacji Polcul, w Melbourne. Wieczorami lubią dyskutować z gośćmi przy lampce czerwonego australijskiego wina. Czworo dzieci rozpierzchło się po świecie. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Royal Melbourne Institute of Technology.

Sekretarz fundacji

Barbara Zagała

Z wykształcenia socjolog, społecznik z pasją. Motor wielu organizacji i działań polonijnych w Melbourne, między innymi Australijskiego Instytutu Spraw Polskich, którego również jest Sekretarzem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Monash University w Melbourne.